banner23

banner26

banner24

banner25

Filipinler Deniz Kuvvetleri Komutanı’ndan denizaltı vurgusu

Filipinler Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Giovanni Carlo Bacordo,  denizaltıların ülkenin savunma gücü için kritik öneme sahip olduğunu vurguladı.

GÜNDEM 03.04.2021, 23:18
Filipinler Deniz Kuvvetleri Komutanı’ndan denizaltı vurgusu
banner34

Güney Çin Denizi’ndeki gelişmeler bölge ülkelerini donanma gücünü geliştirmeye teşvik ediyor.

Asian Military Review’de yer alan habere göre, Filipinler Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Giovanni Carlo Bacordo Filipin Haber Ajansı’na (PNA) yaptığı açıklamaya göre, dizel-elektrik denizaltılarına sahip olmak Filipinler donanmasının yeteneklerini geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda Filipinler Silahlı Kuvvetleri'nin güvenilir bir savunma pozisyonu elde etmesini de sağlayacak.

Koramiral Bacordo, denizaltıların istihbarat, gözetleme ve keşif de dahil olmak üzere bir dizi görevi yerine getirebileceğini belirterek ‘’Denizde operasyonel bir denizaltının olması donanma için ezber bozan bir gelişme olacak.’’ ifadelerini kullandı. Deniz Kuvvetleri Komutanı, düşman kuvvetlerin herhangi bir yerde denizaltı ile karşılaşma olasılığının ciddi avantajlar barındırdığını da sözlerine ekledi.

Mart ayının başlarında Filipinler Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Giovanni Carlo Bacordo ve Fransız Deniz Kuvvetleri Amiral Pierre arasında, Filipinler Donanması'na denizaltı inşa etmek için görüşmeler gerçekleştirilmişti.

23°
açık