banner23

banner26

banner24

banner25

Filistin’den Barcelona’ya teşekkür

Filistin, Barcelona’nın İsrail'in Beitar Jerusalem takımıyla yapılması planlanan dostluk maçını işgal altındaki Kudüs'te oynamayı reddetmesini memnuniyetle karşıladı.

GÜNDEM 18.07.2021, 09:49
Filistin’den Barcelona’ya teşekkür
banner34

İspanya’nın dünyaca ünlü fubol kulübü Barcelona ile İsrail’in Beitar Jeruselam takımının Kudüs’te oynayacakları dostluk maçı küresel çapta birçok ''Barça'' taraftarının tepkisini çekmişti. Bunun üzerine kulüp maçı işgal altındaki Kudüs’te oynamayı redetti. 

Filistin Futbol Federasyonu alınan bu karar sonrası yaptığı basın açıklamasında, Barcelona’nın duruşunu ve cesurca bir adım atmasını memnuniyetle karşıladıklarını duyurdu. Basın bildirisinde, "Barcelona Kulübüne, dünya çapındaki milyonlarca destekçisi ve taraftarının duygularına yakışır olarak gösterdiği saygıdan dolayı takdir ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. İnsan haklarına saygı göstermesiyle tanınan bir kulübün, modern dünyanın en ırkçı takımıyla oynayacağı fikri Barcelona taraftarlarını şaşkınlığa uğratmıştı” ifadelerine yer verildi.

Beitar Jerusalam takımı İsrail’de hiçbir Arap futbolcunun oynamadığı tek takım olması yönünden ırkçı bir tutum sergilediği düşüncesi ile eleştiriliyor.

22°
parçalı az bulutlu