banner23

banner24

Fransız Kara Kuvvetleri Komutanı BAE'yi ziyaret etti

Fransız Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Vincent Guionie, Birleşik Arap Emirlikleri'ni (BAE) ziyaret ederek çeşitli askeri temaslardan bulundu.

GÜNDEM 28.12.2021, 10:33
Fransız Kara Kuvvetleri Komutanı BAE'yi ziyaret etti

Korgeneral Vincent Guionie'yi, BAE Savunma Bakanlığı Müsteşarı Matar Salim Ali Al Dhaheri Abu Dhabi'deki bakanlık ofisinde kabul etti.

Al Defaiye'nin haberine göre görüşmede Birleşik Arap Emirlikleri ile Fransa arasındaki dostluk ilişkileri ve iş birliği, özellikle savunma ve askeri konular ve bunları her iki tarafın karşılıklı çıkarlarına hizmet edecek şekilde daha da geliştirmenin yolları ele alındı.

Birleşik Arap Emirlikleri Savunma Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, ''Savunma Bakanlığı Müsteşarı Matar Salem Ali Al Dhaheri, Abu Dabi'deki Savunma Bakanlığı karargahında, Fransız Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Vincent Guionni ve beraberindeki heyeti kabul etti.'' ifadeleri kullanıldı.

Taraflar Abu Dabi'deki toplantıda bir dizi bölgesel ve uluslararası gerlişmeyi de gözden geçirerek ortak hareket etme bağlılığında mutabık kaldı.

Kasım ayında da Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkez Komutanlığı'nın (CENTCOM) Komutanı Korgeneral Kenneth F. McKenzie’yi, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Genelkurmay Başkanı Korgeneral Hamad Muhammed Thani Al-Rumaithi ile görüşme gerçekleştirmişti.

banner34