banner23

banner26

banner24

banner25

Göçmenlerin imdadına yine Mehmetçik yetişti

Yunanistan’ın insanlık dışı muamelede bulunduğu göçmenlere yardım yine Mehmetçik’ten geldi.

GÜNDEM 28.02.2021, 13:08
Göçmenlerin imdadına yine Mehmetçik yetişti
banner34

Edirne sınırında Yunan askerleri tarafından darp edilen, para ve pasaportlarına el konulan 29 göçmeni Mehmetçik kurtardı. 

NTV'nin haberine göre, Edirne'nin Uzunköprü ilçesi Tatarköy Hudut Karakolu bölgesinde tespit edilen göçmenlerin, Yunanistan tarafından paralarına ve pasaportlarına el konulduğu ve geri döndürülüp bir adacıkta donma tehlikesiyle baş başa bırakıldığı öğrenildi. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu göçmenler Meriç İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı'na götürüldü. 

Göçmenlere kötü muamelede bulunan Yunanistan’a resmi Twitter hesabından kınama mesajı yayınlayan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik şunları söyledi:


''Milletimiz her zaman mazlumların sığınağı olarak anılmıştır ve bu bizim en büyük gurur kaynaklarımızdan biridir. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 29 göçmeni kurtaran Mehmetçiğimizi tebrik ediyoruz. Avrupa Birliği sınırlarında bu insanlık dışı uygulamalara müsaade etmemelidir. Bu sınır koruma değil insan hakları ihlalidir. Böyle bir sınır koruma misyonu ile hudutları koruyup diğer yandan insan haklarından ve insani değerlerden söz etmek mümkün değildir. Yunanistan unsurları, göçmenlere karşı insanlık dışı yaklaşımını sürdürüyor. Yunan askerlerinin Edirne sınırında göçmenleri darp etmesini, paralarına, pasaportlarına ve hatta ayakkabılarına el koyarak hudut hattından geri itmesini kınıyoruz.''

25°
açık