banner23

banner24

“Harp oyunu” ABD askeri zafiyetlerini ortaya çıkardı

Genelkurmay Başkan Yardımcısı General John Hyten, ordunun geçen yıl gerçekleştirilen bir harp oyununda yenildiğini ve bunun birkaç rahatsız edici güvenlik açığını ortaya çıkardığını açıkladı.

GÜNDEM 31.07.2021, 23:16
“Harp oyunu” ABD askeri zafiyetlerini ortaya çıkardı
banner46

Modern askeri harekatlar için çeşitli faydalar sağlayan “harp oyunları”, Amerika Birleşik Devletleri’nin Çin  ile olası bir muharebe de sıkıntılarla karşılaşabileceğini ortaya koyuyor. 

Defence Post sitesinde yer alan haberde söz konusu harp oyununun Tayvan için bir savaşı modelleme de dahil olmak üzere çeşitli senaryo ve simülasyonları içerdiği ifade edildi. 

Simülasyonu gerçekleştirilen çatışma esnasında keşfedilen ana sorunlardan birisinin bir “iletişim güvenliği” açığı oldu belirtildi. Yerel güçlerin rolünü oynayan mavi ekip (ABD tarafı), ağ erişimini neredeyse anında kaybetti ve bu durum onları ciddi bir dezavantaj içerisine sokmuş oldu.

Pentagon "genişletilmiş manevra" stratejisini gözden geçiriyor. Stratejinin amacı saldırı kabiliyetini, bir düşmanın kendisini savunmasını imkansız kılacak şekilde geliştirmek ve komutanlara savaş alanının daha net bir resmini çizmek amacıyla komuta ve kontrol noktalarını birbirine bağlamak olarak öne çıkıyor.

banner34
23°
açık