banner23

banner26

banner24

banner25

Hava ve kara operasyonlarında 9 terörist etkisiz hale getirildi

Millî Savunma Bakanlığı, gün içerisinde yapılan hava ve kara operasyonlarında terör inlerinin yerle bir edildiğini ve toplamda 9 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

GÜNDEM 16.06.2021, 14:46
Hava ve kara operasyonlarında 9 terörist etkisiz hale getirildi
banner34

Kahraman Türk ordusu karada ve havada teröristlerin inlerini başlarına yıkmaya devam ediyor.

Irak'ın kuzeyinde Gara'da tespit edilen 4 PKK'lı terörist Türk Hava Kuvvetleri'nin düzenlediği başarılı hava operasyonuyla etkisiz hale getirilldi. Operasyonda teröristlerin barınakları da yerle bir edildi.

Millî Savunma Bakanlığı yapılan hava operasyonunu resmî Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak’ın kuzeyindeki terör inlerini yerle bir etmeye devam ediyor. Gara’da tespit edilen 4 PKK’lı terörist daha Hava Kuvvetlerimizin düzenlediği başarılı hava harekâtı ile etkisiz hâle getirildi." ifadelerine yer verildi.

MSB'nin yaptığı diğer paylaşımla da gün içerisinde düzenlenen Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonlarında 5 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Açıklamada, "Güçlü, Kararlı ve Muktedir! Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz teröristlerin inlerine yönelik operasyonları aralıksız sürdürüyor. Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Yıldırım ve Pençe-Şimşek operasyonları kapsamında tespit edilen 5 PKK’lı terörist daha etkisiz hâle getirildi." ifadelerine yer verildi.

17°
açık