banner23

banner26

banner24

banner25

Hindistan Suudi Arabistan ile askeri iş birliğini ilerletiyor

Hindistan Genelkurmay Başkanı Naravane, Suudi Arabistan’a resmi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette iki ülke arası askeri iş birliğinin güçlenmesi gibi konular ele alındı.

GÜNDEM 16.12.2020, 17:42
Hindistan Suudi Arabistan ile askeri iş birliğini ilerletiyor
banner34

Hindistan Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan resmi açıklamada, Genelkurmay Başkanı Manoj Mukund Naravane’nin Suudi Arabistan’a gerçekleştirdiği tarihi ziyaretin, iki ülke arasındaki askeri iş birliğini güçlendireceği ifade edildi.

Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarıyla buluşan Naravane, iki ülke arasındaki ortak ilgi alanlarını ve askeri iş birliğini geliştirmenin yollarını konuştu.

The Economic Times'ın haberine göre, Suudi Arabistan ziyareti öncesi ilk durağı Birleşik Arap Emirlikleri olan Naravane, stratejik açıdan önemli iki Körfez ülkesini ziyaret eden ilk Hint Genelkurmay Başkanı oldu.

Hindistan Genelkurmay Başkanı Naravene’nin Körfez ülkelerine ziyareti, Hindistan’ın bu ülkeler arasında büyüyen stratejik bağlarının bir yansıması olarak görülüyor. Ayrıca bu ziyaretin, ülkeleri savunma sanayii ve askeri alanda yeni iş birliklerine götüreceği ifade ediliyor.

30°
açık