banner24

Hizbullah, Rusya'da temsilcilik açabilir

Bir süredir Rusya'da temaslarını sürdüren Hizbullah yetkililerinin, Moskova'da temsilcilik açmak için resmi talepte bulunduğu iddia edildi.

GÜNDEM 09.04.2021, 10:40
Hizbullah, Rusya'da temsilcilik açabilir

Hizbullah yetkilileri bir süredir, Rusya'da Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da dahil olmak üzere kritik temaslarda bulunmaya devam ediyor.

Lübnan merkezli Al Ahbar'ın internet sitesinde yer alan habere göre, Rusya'da üst düzey temaslarda bulunan Hizbullah yetkililerinin, Moskova'da temsilcilik açmak için resmi talepte bulunduğu iddia edildi. Rusya Dışileri Bakanı Sergey Lavrov tarafından kabul edilen heyete, Hizbullah'ın siyasi kanadının temsilcisi Muhammed Raad başkanlık etti.

Yemen, Suriye, Irak, Filistin ve diğer bölgelerdeki son durum hakkında yapılan görüşmenin ardından, ''Rusya ve Hizbullah'ın iletişim araçlarının güçlendirilmesi ve doğrudan iletişim kanallarının benimsenmesi üzerinde durulmalıdır.'' açıklaması yapıldı.

Rusya ve Hizbullah arasındaki son resmi temas, ekim 2011'de Hizbullah yetkililerinin Rus Parlementosu'nun daveti üzerine Moskova'ya gelerek görüşme gerçekleştirmesi olmuştu.

13°
parçalı az bulutlu