banner23

banner31

banner24

Hulusi Akar, İran sınırında denetlemede

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile birlikte sınır hattı boyunca denetlemelerde bulunmak üzere İran sınırına gitti.

GÜNDEM 14.08.2021, 16:11
Hulusi Akar, İran sınırında denetlemede

Hulusi Akar sınırdaki birlikleri yerinde incelemek için Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile birlikte İran sınırına gitti.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın İran'a gitmek üzere yola çıktığı ilk durağı Van oldu. Hulusi Akar ve beraberindeki komutanlar Van’da, Vali Mehmet Emin Bilmez, 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Buradan helikopterle sınır hattı boyunca incelemelerde bulunan Bakan Akar ve komutanlar daha sonra sıfır noktasındaki, 2 bin 618 rakımlı Kocaçukur Tepe gözetleme mevzisine gitti. 

Alınan tedbirleri yerinde inceleyen, faaliyetlere ilişkin bilgi alan Bakan Akar’ın sahadaki durumu sorduğu Mehmetçik, “Biz buradayken ne terörist ne yasa dışı göçmen yurdumuza girebilir!” yanıtını verdi. 

Bakan Akar ve Komutanlar daha sonra 2 bin 430 rakımlı Hangedik Üs Bölgesi’ne geçti. Hudut tekmili alan Bakan Akar, 2’nci Hudut Bölük Komutanı’na Türk Bayrağı emanet etti. Bölük Komutanı da kendisine emanet edilen Türk Bayrağı’nı öperek teslim aldı.

Bakan Akar ve Komutanların bölgedeki inceleme ve denetlemeleri devam ediyor.

22°
parçalı bulutlu