banner23

banner24

Hulusi Akar, Tacikistan Savunma Bakanı'yla bir araya geldi

Resmî davetlisi olarak Türkiye’de bulunan Tacikistan Savunma Bakanı Orgeneral Sherali Mirzo ile bir araya gelen Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, görüşmede ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik ile savunma sanayiinde iş birliği konularını ele aldı.

GÜNDEM 21.04.2022, 09:53
Hulusi Akar, Tacikistan Savunma Bakanı'yla bir araya geldi
banner46

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmî davetlisi olarak Türkiye’de bulunan Tacikistan Savunma Bakanı Orgeneral Sherali Mirzo’yu Millî Savunma Bakanlığında askerî törenle karşıladı.

Tacikistan Savunma Bakanı Orgeneral Mirzo’nun Tören Mangasını selamlamasının ardından iki Bakan önce baş başa görüştü, ardından heyetler arası görüşmeye başkanlık etti.

İkili ve bölgesel savunma ve güvenlik ile savunma sanayiinde iş birliği konularının ele alındığı görüşmede, Bakan Akar tarafından; Türkiye ve Tacikistan arasındaki ortak inanç, tarihî ve kültürel bağlara vurgu yapıldı, sınır güvenliği ile terörle mücadele konularında tecrübe paylaşımına hazır olunduğu bildirildi. Bakan Akar ayrıca, iki ülke arasında askerî eğitim iş birliğinin artırılmasının gerekliliğini vurguladı.

Heyetler arası toplantının ardından Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Tacikistan Savunma Bakanı Orgeneral Sherali Mirzo; Türkiye ve Tacikistan arasındaki Askerî Çerçeve Anlaşması'nı imzaladı.

banner34
24°
açık