banner23

banner24

Hürkuş İngiltere semalarında rüzgar estirecek

18-22 Temmuz tarihleri arasında İngiltere'de gerçekleştirilecek Farnborough International Airshow'a katılacak olan TUSAŞ'ın önemli projelerinden olan Hürkuş, İngiltere semalarında performans sergileyecek.

GÜNDEM 15.07.2022, 10:38
Hürkuş İngiltere semalarında rüzgar estirecek
banner34

Savunma ve havacılık fuarları dünyanın dört bir yanındaki sektör firma ve temsilcilerini bir araya getirmeye devam ediyor.

İngiltere de 18-22 Temmuz tarihleri arasında havacılık ve savunma endüstrileri fuarı olan Farnborough International Airshow'a ev sahipliği yapacak.

Resim

Farnborough International Airshow, dünyadan çeşitli firmaların yeni iş birliklerine kapı aralayacak. Farnborough International Airshow'a Türkiye'den TUSAŞ katılacak. TUSAŞ, Farnborough International Airshow'da çeşitli teknolojik ürünleriyle boy gösterecek. TUSAŞ'ın Hürkuş'u da fuarda gösteride bulunacak.

Fuar'da gövde gösterisi yapacak olan Hürkuş, 11 Temmuz'da İngiltere'ye doğru yola çıktı.

Resim

İlk yurtdışı uçuşunu 2017 yılında yapılan Paris Havacılık Fuarı’nda gerçekleştiren Hürkuş, Avrupa’da Paris Air Show’dan sonra en büyük havacılık fuarı olan Farnborough’da yapacağı gösteriyle izleyenleri kendine hayran bırakacak.

Hürkuş'un gökyüzündeki performansıyla adını bir kez daha duyuracak olan TUSAŞ, bu Fuar'da Milli Muharip Uçak (MMU), Hürjet, T625 projelerini de uluslararası müşterine sergileyecek. 

Farnborough International Airshow'da yeni iş birliklerine imza atılması ve çeşitli görüşmelerin yapılması bekleniyor.

27°
parçalı bulutlu