banner23

banner26

banner24

İngiliz fırkateyni, Hint-Pasifik'te kendini göstermek için Vietnam’a demirledi

İngiltere Kraliyet Donanması’na ait HMS Richmond fırkateyni, Londra'nın Hint-Pasifik'teki deniz güvenliğine önem verdiğini göstermek için Vietnam'a demir attı.

GÜNDEM 02.10.2021, 12:52
İngiliz fırkateyni, Hint-Pasifik'te kendini göstermek için Vietnam’a demirledi
banner34

İngiltere Hint-Pasifik bölgesinde kendini iyiden iyiye göstermeye başladı.

Şarkul Avsat'ın haberine göre, Londra'nın Hint-Pasifik bölgesinin deniz güvenliğine verdiğini önemi göstermek için yolladığı İngiltere Kraliyet Donanması’na ait HMS Richmond fırkateyni dün Vietnam’da demirledi. Vietnam sularında dört gün kalması beklenen ve Cam Ranh Uluslararası Limanı’na demir atan HMS Richmond fırkateyninin, Kraliyet Donanması tarafından Vietnam’a gönderilen üçüncü gemi olduğu aktarıldı.

İngiltere’nin Vietnam Büyükelçisi Gareth Ward yaptığı açıklamada “HMS Richmond, ülkemizin Hint-Pasifik bölgesine olan yönelimini ve bölgedeki kilit ortaklarımızla ilişkilerimizi genişletmek isteğimizi gösteriyor” dedi.

Ziyaretin İngiltere, ABD ve Avustralya arasında imzalanan AUKUS anlaşmasının ilan edilmesinden birkaç hafta sonra gerçekleşmesi dikkat çekti. Anlaşma, Avustralya’nın Çin’in Güney Çin Denizi’ndeki etkisine karşı koymak için ABD’den nükleer denizaltı alması amacıyla yapıldı.

23°
açık