banner23

banner26

banner24

İngiltere'de, İsrail'e İHA ürünleri tedarik eden fabrikaya protesto

Londra'daki Filistin yanlısı protestocular, İsrailli Elbit Systems'a insansız hava araçları için parça tedarik eden APPH isimli fabrikayı protesto etti.

GÜNDEM 11.06.2021, 14:01
İngiltere'de, İsrail'e İHA ürünleri tedarik eden fabrikaya protesto
banner34

İsrail'in sivillere yönelik saldırıları, dünyanın farklı noktalarında protesto edilmeye devam ediyor.

Arab News'in haberine göre bu sabah Filistin yanlısı İngiliz protestocular, Londra'da faaliyet gösteren ve İsrailli Elbit Systems'e insansız hava araçları (İHA) için ürün tedarik eden Kanada menşeli APPH fabrikasını basarak, maddi zarar verdi.

Fabrika'da İsrail'in Filistinlere karşı kullandığı insansız hava araçları için çeşitli askeri ürünlerin yapıldığını iddia eden ''Palestine Action'' isimli protestocular, bundan böyle İsrail'e silah tedarik eden diğer firmaları da aynı şekilde protesto edeceklerini açıkladı.

Protestocuların lideri Huda Ammori, ''Burada yapılan ürünler Filistinli sivilleri bombalamak ve gözetlemek için kullanılıyor. Bu şirket olmazsa Elbit Systems faaliyetlerini sürdüremez.'' ifadelerini kullandı.

APPH'nin CEO'su ve Başkanı Martin Brassard, Elbit'e parça tedarik edildiğine dair iddiaları yalanlayarak, ürünlerin yalnızca İngiliz ordusunun envanterindeki Watchkeeper WK450 drone'unda kullanıldığını belirtti. Brassard, ''Ekipmanlarımız hiçbir zaman ihraç edilmedi. İlk üretim yılımız olan 2012'den bu yana sadece İngiliz ordusuna üretim yapıyoruz.'' dedi. 

26°
açık