banner23

banner24

Irak'ın kuzeyindeki terör hedefleri yerle bir edildi

Irak’ın kuzeyindeki Kandil, Gara, Hakurk ve Zap bölgelerinde bulunan terör hedefleri TSK tarafından düzenlenen hava harekatı ile yerle bir edildi.

GÜNDEM 30.07.2021, 10:40
Irak'ın kuzeyindeki terör hedefleri yerle bir edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin teröristlere yönelik imha faaliyetleri devam ediyor. Bu bağlamda TSK'nın; Irak’ın kuzeyindeki Kandil, Gara, Hakurk, Zap bölgelerinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere 29 Temmuz 2021’de hava harekâtı düzenlediği ve çok sayıda sığınağı yerle bir ettiği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan metinde aşağıdaki ifadeler kullanıldı:

"Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölücü terör örgütüne karşı etkin ve kapsamlı olarak yürüttüğü terörle mücadele harekâtı büyük bir azim ve kararlılıkla devam etmektedir. Bu kapsamda Irak’ın kuzeyindeki Kandil, Gara, Hakurk, Zap bölgelerinde bulunan ve teröristler tarafından kullanılan hedeflere 29 Temmuz 2021’de hava harekâtı düzenlenmiştir.

Harekât kapsamında teröristlere ait barınak, sığınak, sözde karargâh yerleri ile mağaralardan oluşan 40'a yakın hedef hava harekâtı ile tahrip edilmiştir. 30'a yakın uçağın katıldığı harekâtta hedefler tam isabetle vurulmuş; terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe vurulmuştur.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar devam edilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

banner34