banner23

banner26

banner24

banner25

İran, Mossad ajanlarını yakaladığını iddia etti

İran Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Casuslukla Mücadele Dairesi, bugün ‘Mossad ajanlarının terör planını’ engellediklerini açıkladı.

GÜNDEM 27.07.2021, 17:27
İran, Mossad ajanlarını yakaladığını iddia etti
banner34

İran'da Huzistan merkezli başlayan gösteriler ülke geneline yayılıyor.

Press TV'de yer alan habere göre Mossad'a bağlı bir casus grubunun, çok miktarda silah ve mühimmat ile batı sınırından ülkeye gizlice girerken yakalandıkları ve tutuklandıkları öne sürüldü. İran İstihbarat Bakanlığı'ndan bir yetkilinin yaptığı açıklamada, ''Mossad ajanları beraberinde getirdikleri silahlar ve ekipmalarla gösterilerin düzenlendiği kentlerde suikast planlıyorlardı. Bu ajanlardan bazıları protestoların şiddetlenmesi için halkın arasında karışmıştı.'' ifadeleri kullanıldı. 

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ise yaptığı açıklamada göstericilerin arasında kirli eller olduğunu belirterek, ''Emniyet güçlerimiz konuyu çok yakından takip ediyor. Gösterilerin boyutunu arttırmaya çalışan kirli eller var.'' değerlendirmesinde bulunmuştu.

İran'ın Huzistan eyaletinde ''su'' temelli başlayan gösterile günlerdir devam ediyor. Pazartesi başkent Tahran'a da sıçrayan gösterilerin ülkenin geneline yayılması bekleniyor.

17°
açık