banner23

banner24

İsrail askerlerinin vurduğu Filistinli genç şehit oldu

İsrail askerlerinin Batı Şeria'nın El-Halil kentine bağlı Beyt Ummer beldesinde silahla vurduğu Filistinli bir genç hayatını kaybetti.

GÜNDEM 30.07.2021, 13:45
İsrail askerlerinin vurduğu Filistinli genç şehit oldu
banner46

İsrail Filistin'e yönelik hukuksuz eylemleri can almaya devam ediyor.

Ortadoğu Haber'in verdiği bilgilere göre, Filistin Sağlık Bakanlığı, işgalcilerin başından ve karnından gerçek mermiyle vurduğu Şevket Halid Avad adlı 20 yaşındaki Filistinli gencin şehit olduğunu yazılı bir açıklama ile bildirdi.

Açıklamada, Avad'ın ikindi vaktinde Beyt Ummer beldesi girişinde yaşanan olaylarda ağır yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

İsrail'in sivil katliamları sürüyor

İsrail askerlerinin, dün Beyt Ummer beldesinin girişinde ateş açtıkları bir araçta 12 yaşındaki Muhammed El-Allami adlı Filistinli bir çocuk da hayatını kaybetmişti.

Allami için bugün Beyt Ummer'de cenaze töreni düzenlendi. Cenaze töreni sonrası İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çıkan olaylara İsrail askerleri gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada müdahalede biri ağır olmak üzere 12 Filistinlinin yaralandığı belirtilmişti.

banner34
16°
açık