banner23

banner26

banner24

İsrail'den İran'a saldırılı mesaj

İsrail, Suriye'de Deyr Ezzor Valiliği'ne yaptığı saldırının İran'a bir mesaj olduğunu açıkladı.

GÜNDEM 14.01.2021, 11:56
İsrail'den İran'a saldırılı mesaj
banner34

İsrail Ulusal Güvenlik Araştırma Enstitüsü başkanı Tümgeneral Amos Yadlin, İsrail’in Suriye’nin Deyr Ezzor Valiliği'ni bombalamasının İran’a bir mesaj olduğunu bildirdi.

Yadlin İsrail’in resmi haber kanalı Kan’a yaptığı açıklamada, Deyr Ezzor Valiliği'nde gerçekleştirilen saldırının önemli olduğunu ve İsrail’in Suriye ve İran’a karşı Joe Biden dönemi boyunca bile çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Yadlin açıklamanın devamında, Çarşamba saat 01.10’da Deyr Ezzor ve Albukamal'daki düzenledikleri saldırıda çok uzun menzilli atışlar yaptıklarını ve bununla kentsel alanlar da dahil olmak üzere çok fazla hedefin büyük zayiata uğradığını bildirdi. Bunun İsrail açısından benzersiz bir saldırı olduğunu söyleyen Yadlin, "İsrail, İran'ın Suriye bölgesinde inşa ettiği askeri yeteneklerle ve silah taşıma altyapısıyla uğraşmaya kararlı" olduğunu da ekledi.

Suriye Arap Ordusu’ndaki (SAA) bir saha kaynağına göre, İsrail’in düzenlediği saldırı, idari başkentteki bir bina da olmak üzere bir dizi sitenin tahrip olmasına ve çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu.

İsrail’in Suriye’ye Çarşamba gecesi yaptığı saldırı bu yıl içerisindeki ikinci saldırı oldu.

23°
az bulutlu