banner23

banner24

İsrail'den ülkenin kuzey sınırında "sürpriz" hava tatbikatı

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, İsrail Hava Kuvvetleri'nin kuzey sınır bölgesinde bir tatbikat düzenlediği aktarıldı.

GÜNDEM 15.02.2021, 13:07
İsrail'den ülkenin kuzey sınırında "sürpriz" hava tatbikatı
banner34

İsrail Hava Kuvvetleri, kuzey sınırında muharebeye hazır olma durumunu artırmak adına sürpriz bir tatbikat düzenledi. İsrail Hava Kuvvetleri’nin tatbikat düzenlediği, İsrail ordusu tarafından açıklandı.

US News tarafından yapılan habere göre, İsrail Hava Kuvvetleri’nin düzenlemiş olduğu tatbikat Çarşamba gününe kadar devam edecek. Tatbikat sürecinde İsrail hava trafiğinin aksayabileceği ve ülkenin kuzey sınırına yakın bölgelerde bazı patlama seslerinin duyulabileceği belirtildi.

Ordudan yapılan açıklamada, "Tatbikat, kuzey cephesindeki savaş senaryolarının simülasyonunu içeriyor ve hava üstünlüğünü sürdürmek, ülkenin hava sahasını korumak, saldırı ve istihbarat toplama dahil olmak üzere (hava kuvvetlerinin) çekirdek görevlerindeki tüm bileşenler test edilecek." ifadeleri kullanıldı.

Tatbikatın muharebe senaryolarını canlandırdığını ve tatbikat esnasında hava kuvvetlerinin tüm bileşenlerine ait temel görevlerin test edileceği belirtildi. Görevlerin içerisinde hava üstünlüğünün korunması, ülkenin hava sahasının korunması ile birlikte istihbarat toplama ve saldırıda bulunma da yer alıyor.

28°
parçalı az bulutlu