banner23

banner26

banner24

banner25

İsrail Suriye'deki hava saldırılarına ''Rusya'' izni

Putin-Benett görüşmesinden İsrail'in Suriye'ye yönelik operasyonlarına Rusya'dan izin çıktığını, iki gücün Suriye'de çatışmamaya yönelik iletişim mekanizmasını da güçlendireceklerini belirtildi.

GÜNDEM 24.10.2021, 11:08
İsrail Suriye'deki hava saldırılarına ''Rusya'' izni
banner34

İsrail medyası, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İsrail Başbakanı Naftali Bennett'in görüşmesinde Rusya'nın İsrail'in Suriye'ye yönelik hava saldırılarına engel olmaması konusunda anlaşıldığını açıkladı.

Mepa News'in haberine göre iki isim Cuma günü Rusya'nın Karadeniz kıyısındaki Soçi şehrinde bir araya gelmişti. İsrail İskan Bakanı Ze'ev Elkin de İsrail'in Suriye'ye yönelik operasyonlarının süreceğini, İsrail ve Rusya'nın Suriye'de çatışmasını önlemek için iki tarafın daha önce de iletişiminin olduğunu, bundan sonra bu iletişim mekanizmalarını daha da geliştireceklerini belirtti.

The Times of Israel'in haberine göreyse Naftali Bennett Putin ile görüşmesinde İran'ın Suriye'ye kalıcı bir şekilde yerleşmesinden duydukları rahatsızlığı da iletti.

Benett Rusya'nın Suriye'deki varlığına atıfla "Rusya en büyük ve güçlü komşumuz. Bu nedenle Rusya'yla ilişkileri önemsiyoruz" dedi.

16°
açık