banner23

banner26

banner24

banner25

İsveç ve Finlandiya, Baltık Denizi’nde ortak tatbikata başladı

Önümüzdeki iki hafta boyunca, İsveç donanması Baltık Denizi’nde hava savunma ve su üstü muharebe tatbikatları gerçekleştirecek. Tatbikatın ilk bölümü 24-27 Ağustos tarihleri arasında Baltık Denizi’nin ortasında, hava savunma görevlerine odaklanılarak gerçekleştirildi.

GÜNDEM 29.08.2020, 12:34
İsveç ve Finlandiya, Baltık Denizi’nde ortak tatbikata başladı
banner34

Tatbikat, 4 Visby sınıfı korvet destek gemisi ve HMS Carlskrona ve Finlandiya Donanması’nın FNS Uusimaa Hämeenmaa sınıfı mayın gemisi ile yapılıyor.

Saab SFO’nun hedef uçağının yardımıyla, gemiler hızla alçak uçuş yapan hedeflerle gerçekçi bir şekilde eğitim yapabiliyorlar.

Tatbikatta, Fin mayın gemisi teknik olarak İsveç birliklerinin bir parçası olarak faaliyet gerçekleştirecek ancak Finlandiya Kıyı Filosu'nun (The Coastal Fleet) ulusal liderliğinde kalacak. Bu tatbikatta, diğer ülkelerden katılımcı olmayacak.

Tatbikat denizde yapılacak ve mayın gemisi Uusimaa İsveç’te demirlemeyecek. Tatbikat boyunca gemiler arasında mürettebat değişimi olmayacak. Bu tatbikat, iki ülke arasındaki diğer tatbikatlar arasında önceden planlandı ve Finlandiya Savunma Bakanlığı tarafından 2020 programına dahil edilen uluslararası bir tatbikat olarak kabul edildi.

31 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Hanö Körfezi’nde su üstü muharebeye odaklanan ikinci bir aşama gerçekleştirecek. Kallinge filosundan üç korvet, bir devriye gemisi, iki destek gemisi ve helikopterler katılacak.

27°
açık