banner23

banner26

banner24

banner25

Jandarma'dan teröristlere Eren Abluka-6 operasyonu

İçişleri Bakanlığı Mardin'de teröristleri bölgeden yok etmeye yönelik düzenlenen "Eren Abluka-6 Şehit Jandarma Uzman Çavuş İlhan Çaylan Operasyonu"nun başladığını duyurdu.

GÜNDEM 25.04.2022, 10:28
Jandarma'dan teröristlere Eren Abluka-6 operasyonu
banner34

Güvenlik güçlerinin terör oluşumlarını bitirmek için düzenlediği operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Mardin'de PKK'ya yönelik yeni bir operasyonun başlatıldığı duyuruldu. Yapılan açıklamada, "PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Mardin ilinde “EREN ABLUKA-6 ŞEHİT J.UZM.ÇVŞ. İLHAN ÇAYLAN (BAGOK)” Operasyonu başlatıldı." ifadelerine yer verildi.

PKK'lı teröristleri bölgeden ve ülke gündeminden silmeye yönelik düzenlenen operasyonda, Mardin İl Jandarma Komutanlığınca; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 569 personel 38 operasyonel tim görev alıyor. 

Bakanlık, yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Abluka Operasyonlarının halkın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarıyla devam ettiğine de dikkat çekti.

20°
açık