banner23

banner26

banner24

banner25

Japonya'dan 70 kişi Ukrayna safına katılacak

Japonya’dan yaklaşık 70 kişi Ukrayna’ya destek olmak için savaşa katılma başvurusunda bulundu.

GÜNDEM 02.03.2022, 14:42
Japonya'dan 70 kişi Ukrayna safına katılacak
banner34

Ukrayna-Rusya savaşı 6'ncı gününde devam ederken çok sayıda ülke çeşitli yaptırım ve desteklerle savaştaki tarafını belli etmeye başladı.

Japonya merkezli Mainichi Shimbun gazetesinde yer alan habere göre, Japonya'da yaklaşık 70 kişiden oluşan bir grup Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski'nin Ukrayna’ya destek vermek isteyen yabancı gönüllü savaşçılara vizesiz giriş imkanı sağlamasının ardından Ukrayna'da yaşanan savaşa katılmak için başvuruda bulundu.

Japonya Öz Savunma Kuvvetleri’nin 50 eski personeli ve Fransız Yabancı Lejyonu’nun iki gazisi dahil olmak üzere toplamda 70 Japon gönüllü olarak başvurdu.

Büyükelçilik 28 Şubat’ta sosyal medyadan yaptığı açıklamada, adayların Ukrayna'da gönüllü savaşçı olması için Japonya Öz Savunma Kuvvetleri’nde deneyime sahip olması veya özel eğitim alması gerektiği ifade edildi.

Ukrayna’nın Tokyo Büyükelçiliği ise bugün yaptığı bir paylaşımda tıp, bilgi teknolojisi, iletişim veya yangınla mücadele alanlarında deneyime sahip gönüllülere ihtiyaç duyduklarını duyurdu.

21°
açık