banner23

banner26

banner24

banner25

JGK, subay ve astsubay adayı 912 öğrenci alacak

Jandarma Genel Komutanlığı, muvazzaf ve muvazzaf astsubay ihtiyacını karşılamak üzere toplamda 912 öğrenci alacağını Resmî Gazete'de yayınladığı ilanı ile duyurdu.

GÜNDEM 12.07.2021, 13:50
JGK, subay ve astsubay adayı 912 öğrenci alacak
banner34

Jandarma Genel Komutanlığı, muvazzaf subay ihtiyacının karşılanması amacıyla Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi'ne 200, muvazzaf astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla da Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu'na 712 erkek öğrenci alacak.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın öğrenci alımı ilanı Resmî Gazete'de yayınlandı. İlana göre, başvurular 12 Temmuz Pazartesi başlayıp 8 Ağustos Pazar günü saat 23.59'da sona erecek.

Adaylar başvurularını Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi aracılığıyla e-Devlet kapısı üzerinden e-Devlet şifresi, mobil imza, e-İmza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisiyle giriş yaparak gerçekleştirebilecek. İnternet ortamı dışında yapılacak başvurular ( posta, şahsî başvurular) dikkate alınmayacak.

Adayların lise veya lise dengi meslek okullarından mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olması ya da denkliği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olması gerekiyor.

Ayrıca başvuruda bulanacakların, 1 Ocak 2021 itibarıyla 21 yaşını bitirmemiş olması (1 Ocak 2000 ve sonrası doğumlular) istenirken mahkeme kararıyla yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden önceki yaşları esas alınacak.

Temin şartları ve diğer detaylar http://www.jandarma.gov.tr ve http://www.jsga.edu.tr adreslerinde yer alan "2021 yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Öğrenci Başvuru Kılavuzu" ile “2021 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) Öğrenci Başvuru Kılavuzu"ndan öğrenilebilecek.

Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesi ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinden ilan edilecek.

23°
parçalı az bulutlu