Joe Biden'dan Pentagon'un önemli mevkilerine tanıdık isimler

ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden, Pentagon'un en önemli koltuklarına getirmeyi düşündüğü isimleri açıkladı.

GÜNDEM 01.01.2021, 15:22
Joe Biden'dan Pentagon'un önemli mevkilerine tanıdık isimler

ABD başkanı seçilen Joe Biden, Savunma Bakanı yardımcılıklarına düşündüğü isimleri kamuoyuyla paylaştı.

Geçtiğimiz haftalarda eski Merkez Kuvvetler Komutanlığı görevini yürüten emekli Orgeneral Lloyd Austin'i Savunma Bakanı adayı olarak gösteren Biden, Pentagon'un en önemli iki koltuğu için düşündüğü isimleri açıkladı.

Biden'ın geçiş ofisinden yapılan resmi açıklamaya göre Joe Biden, Obama döneminde Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini üstlenen Kathleen Hicks'i Savunma Bakan Yardımcılığı'na aday gösterirken aynı dönem de Ulusal Güvenlik Danışmanlığı yapan Colin Kahl'ı ise Savunma Politikalarından Sorumlu Bakan Yardımcılığı görevine aday gösterdi.

Barack Obama başkanlığı döneminde Strateji, Plan ve Kuvvetlerden Sorumlu Savunma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini ifa eden Hicks, daha önce de yıllarca Pentagon'da kariyer memurluğu yaptı.

Joe Biden'ın başkan yardımcılığı yaptığı dönemde birlikte çalıştığı görev arkadaşlarını devletin önemli kademelerine getirmesi dikkat çekiyor. Seçilmiş başkan Biden'ın bu iki önemli kademeye aday gösterdiği isimlerin, önümüzdeki günlerde ABD Senatosu tarafından onaylanması bekleniyor.

açık