banner23

banner26

banner24

banner25

Kardak'ta gergin bekleyiş

Dün Kardak kayalıklarında sıcak saatlerin yaşanmasından sonra Türk savaş gemisi ve hücum botu bugün bölgede kuş uçurtmuyor.

GÜNDEM 08.01.2021, 10:41
Kardak'ta gergin bekleyiş
banner34

Bodrum’a 2,5 mil uzaklıkta bulunan Kardak kayalıklarına, dünkü gerilimden sonra 1 savaş gemisi ve hücum botu gönderildi. Kuş uçurtmayan sahil güvenlik botları nöbetine devam ederken Yunan sahil güvenlik ekipleri de kendi kara sularında beklemeye başladı.

Şarkul Avsat’ın haberine göre dün öğle saatlerinde kendilerine ait sulardan Kardak kayalıklarına gelmek isteyen Yunan balıkçılar ve onlara eşlik eden Yunan sahil güvenlik botu, bölgede devriye gezen Türk sahil güvenlik ekibi tarafından durduruldu. Türk sahil güvenlik botlarının üzerlerine gitmesiyle Yunan sahil güvenlik botu kendi sularına çekildi.

Bu olay üzerine bölgeye gelen bir savaş gemisi ve hücum botu Kardak kayalıklarında beklemeye başladı. Devriye görevine devam eden sahil güvenlik botları Kardak kayalıkları etrafında kuş uçurtmuyor. Türk kara sularına giren Yunan askerleri sabahın erken saatlerinden itibaren 4 sahil güvenlik botuyla kendi kara sularında beklemeye başladı. Kardak kayalıkları açıklarının sağ tarafında 1 Yunan botunun sol tarafında ise 3 sahil güvenlik ekibinin beklediği belirtildi.

21°
parçalı az bulutlu