banner24

Katar, Dünya Kupası'nın güvenliği için tatbikat düzenliyor

Katar İçişleri Bakanlığı, 15-17 Kasım tarihleri arasında 13 ülkenin katılımıyla Dünya Kupası'nın güvenliği için tatbikat düzenleneceği açıkladı.

GÜNDEM 21.10.2021, 11:50
Katar, Dünya Kupası'nın güvenliği için tatbikat düzenliyor

Katar hükümeti, daha önce dünya kupası organizasyonlarında yaşanan güvenlik sorunlarını tekrar yaşamamak için tatbikat düzenliyor.

Al Khaleej'in haberine göre Katar İçişleri Bakanlığı, 15-17 Kasım tarihleri arasında Katar’da düzenlenecek spor etkinliklerinin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamak için büyük bir tatbikata hazırlanıyor.

Bakanlıktan yapılan açıklamada Perşembe günü "Vatan" tatbikatına 13 ülkenin katılacağını ve türünün en kapsamlı ve büyük tatbikatı olacağını duyurdu. Tatbikata Kuveyt, Ürdün, Türkiye, İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere 13 bölgesel ve uluslararası ülke katılım sağlayacak. 

Haziran ayında TBMM Dışişleri Komisyonu'nda kabul edilen ‘Niyet Mektubu’na göre Türkiye, 2022 Dünya Kupası sırasında güvenlik sağlamak için Katar'a' suç ve terörle mücadele' göreviyle çevik kuvvet ekibi gönderecek. 

13°
parçalı az bulutlu