banner23

banner24

Keşmir’de Hint Hava Kuvvetleri’ne ait üsse drone saldırısı

Jamnu Keşmir bölgesinde bulunan Hint Hava Kuvvetleri Üssü’ne patlayıcı mühimmat yüklü iki adet drone ile saldırı düzenlendi.

GÜNDEM 28.06.2021, 12:10
Keşmir’de Hint Hava Kuvvetleri’ne ait üsse drone saldırısı

Pakistan ve Hindistan arasında 1947 yılından bugüne 3 kez savaşa ve sayısız çatışmaya neden olan Keşmir bölgesi silahlı mücadeleye sahne olmaya devam ediyor.

Indian Defence News’in haberine göre, 27 Haziran sabahı Jamnu Keşmir Hava Kuvvetleri Üssü'nde teknik işlerin görüldüğü bölüme patlayıcı bombalarla donatılmış iki adet drone ile saldırı gerçekleştirildi. Hava Kuvvetleri Komutanı başta olmak üzere birçok askeri personel derhal üssün bulunduğu bölgeye intikat etti. 

Patlamaların ardından Hint Hava Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada ise, ‘’Dronelardan biri binanın çatısına hasar verirken diğeri açık alanda patladı. Herhangi bir personel ya da askeri teçhizat zarar görmedi.’’ ifadeleri kullanıldı. 

Son drone saldırısı olmayabilir

Keşmir’de bağımsızlık ya da Pakistan yanlısı pek çok grubun Hindistan’ın artan baskısına karşı yeni yollara başvurabileceği bir süredir güvenlik uzmanları tarafından belirtiliyordu. Muharebe alanlarının yeni aktörü droneların, bölgedeki bağımsızlık taraftarlarının elindeki yeni en büyük koz olması kuvvetle muhtemel.

banner34