banner23

banner26

banner24

banner25

Kiev yakınlarındaki mühimmat fabrikası vuruldu

Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsü Igor Konaşenkov, Rus güçlerinin Ukrayna’nın başkenti Kiev yakınlarındaki bir mühimmat fabrikasını imha ettiğini bildirdi.

GÜNDEM 17.04.2022, 14:37
Kiev yakınlarındaki mühimmat fabrikası vuruldu
banner34

Konaşenkov bugün yaptığı açıklamada, “Gece boyunca fırlatılan yüksek hassasiyetli füzeler, Kiev bölgesindeki Brovary şehri yakınlarında bulunan bir mühimmat fabrikasını imha etti” dedi.

Brovary Belediye Başkanı Ihor Sapozhko ise, bugün erken saatlerde bir füze saldırısının meydana geldiğini ve şehrin altyapısının tahrip olduğunu söyledi.

Sapozhko, ''Lütfen sakin olun. Elektrik, su, kanalizasyon kesintileri olabilir.  Kamu ve altyapı hizmeti şirketlerimiz, tüm kritik altyapı tesislerini bugün eski haline getirmek için mümkün olan her şeyi yapacak.'' dedi.

Ukrayna’nın Batı’dan aldığı askeri destekle sahada yakaladığı başarıları artırması Rusya tarafının sınır ötesinden balistik füzeler ve seyir füzeleri ile saldırması sonucunu doğurdu.

Rusya’nın hava bombardımanı devam ederken birçok Ukrayna askeri tesisi de hedef haline geldi.

Savaşın ilk gününden beri Ukrayna’nın askeri tesislerini ve savunma sanayii firmalarının üretim tesislerini hedef alan Rusya, bu noktalara yaptığı saldırılarına devam ediyor.

13°
açık