banner23

banner26

banner24

banner25

Kırım Tatarları için yardım kampanyası başlatıldı

Kırım Tatar Milli Meclisi ve Dünya Kırım Tatar Kongresi, Koronavirüs döneminde yardıma ihtiyacı olan Kırım Tatarlarına yönelik yardım kampanyası başlattı.

GÜNDEM 25.10.2020, 12:30
Kırım Tatarları için yardım kampanyası başlatıldı
banner34

Dünya Kırım Tatar Kongresi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Kırım Tatarlarına yönelik Koronavirüs yardım kampanyası duyuruldu. Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin resmi internet sitesinde yayınlanan çağrıda, Kırım Tatar Milli Meclisi ve Dünya Kırım Tatar Kongresi'nin üstlendiği yardım kampanyasına yönelik bilgiler 5 dilde (Türkçe, Kırım Tatarca, Ukraynaca, İngilizce, Romence) yayınlandı.

Sitede yer alan açıklamaya göre, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınından etkilenen Kırım Tatarlarına destek olması amaçlanan yardım kampanyasıyla muhtaç durumda olanların eksikliklerini gidermek hedefleniyor. Kampanya, Kovid-19 hastalığı sırasında ilaç temin problemi yaşayanlara ulaşmayı kapsıyor. 

Yapılan açıklama metninde, Kırım Tatar Milli Meclisi ve Dünya Kırım Tatar Kongresi'nin, Ukrayna-Kiev merkezli sivil toplum kuruluşu "Kırım Ailesi" ve merkezi Ankara'da bulunan "Kırım Derneği" kuruluşunu görevli tayin ettiği de bildirildi. Metin, işgal altında zor zamanlar geçiren Kırım Tatar halkına yönelik herkesi kapsayan bir yardım çağrısı ve yardım için ilgili hesap bilgileri ile sonlandırıldı. 

27°
parçalı bulutlu