banner23

banner26

banner24

banner25

Libya'da Temsilciler Meclisi, ulusal birlik hükümetinden güvenoyunu geri çekti

Libya'nın doğusundaki darbeci Halife Hafter destekli Temsilciler Meclisi, oturuma katılan 113 milletvekilinden 89'unun evet oyuyla Ulusal Birlik Hükümeti'nden (UBH) güvenoyunun geri çekildiğini duyurdu.

GÜNDEM 21.09.2021, 17:10
Libya'da Temsilciler Meclisi, ulusal birlik hükümetinden güvenoyunu geri çekti
banner34

Libya Devlet Yüksek Konseyi, güvenoyu kararının hukuksuz olduğunu belirterek, bu durumun kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Akile Salih başkanlığındaki Temsilciler Meclisi, Birleşmiş Milletler tarafından da Libya'nın meşru gücü olarak kabul edilen Ulusal Birlik Hükümeti'ne (UBH) yönelik güvenoyunu geri çektiğini duyurdu.

Temsilciler Meclisi'nin sözcüsü Abdullah Bliheg, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Ulusal Birlik Hükümeti'ne (UBH) yönelik güvenoyunun geri çekildiğini açıkladı. Sözcü, güvenoyunun çekilmesi için düzenlenen oturuma 113 milletvekilinin katıldığını ve 89'unun evet oyu verdiğini söyledi.

Libya Devlet Yüksek Konseyi (DYK) Sözcüsü Muhammed Abdunnasır ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, UBH'den güvenoyunun geri çekilmesi işlemlerinin kabul edilemez olduğunu belirtti. UBH yetkililerinde şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı.

24°
parçalı az bulutlu