banner23

banner26

banner24

banner25

Libya İçişleri Bakanı'ndan yolsuzlukla mücadelede yeni adım

Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa, Libya'da yaşanan yolsuzluklarla mücadele etmek adına Libya İçişleri Bakanlığı'na bağlı bir daire kuracak. Söz konusu daire ile iç güvenliği tehdit eden bütün suçlarla etkin bir mücadele gerçekleştirmek hedefleniyor.

GÜNDEM 16.09.2020, 15:48
Libya İçişleri Bakanı'ndan yolsuzlukla mücadelede yeni adım
banner34

Libya'da yolsuzluka mücadele ile özdeşleşen İçişleri Bakanı Fethi Başağa; mali suçlar, kara para aklama ve terörizmin finansmanı ile mücadele etmek için bakanlık bünyesinde yeni bir daire oluşturdu. Bu daire bilgi ve veri toplamanın yanı sıra; hırsızlık, kamu fonlarını yağmalamak, kara para aklamak ve terörizmi finanse etmek gibi suçlarla ilgili delil toplamakla görevlendirilecek.

The Libya Observer'ın haberine göre, kurulacak olan daire; yerel, bölgesel ve uluslararası kuruluşlarla koordineli olarak bilgi alışverişinde bulunacak ve mali suç faillerini tespit etmek için tüm önlemleri alacak.

Türk kökenli olduğu bilinen ve 1984-1993 yılları arasında Libya Hava Kuvvetleri bünyesinde görev alan Fethi Başağa, 7 Ekim 2018 yılında Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin İçişleri Bakanlığı görevine başlamıştı. 

30°
az bulutlu