banner23

banner26

banner24

banner25

Libya ve Yunanistan arasında görüşme

Libya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı ile Yunanistan Dışişleri Diplomatik ve Konsolosluk İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirme amaçlı bir araya geldi.

GÜNDEM 05.07.2021, 09:51
Libya ve Yunanistan arasında görüşme
banner34

Yunanistan bir süredir ilişkileri geliştirmek için yoğun temas harcadığı Libya ile diplomatik görüşmelerini sürdürüyor.

Libya Dışişleri Bakanlığının sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhammed Halil İsa, Yunanistan Dışişleri Diplomatik ve Konsolosluk İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Kostas Fragogiannis ile Trablus’ta bir araya geldi.

İkilinin görüşmesinde, Libya ile Yunanistan arasında ekonomi, güvenlik, enerji ve karşılıklı ticaret alanlarında iş birliğinin güçlendirilmesinin yanı sıra rehabilitasyon, vize işlemlerinin kolaylaştırılması ve iş adamları için bir organizasyon oluşturulması gibi başlıklar ele alındı. Fragogiannis bugün de diplomatlardan oluşan geniş bir heyet ile Bingazi’ye ziyaret düzenleyecek. 

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis de 6 Nisan'da ikili ilişkileri güçlendirme amacıyla Trablus'u ziyaret etmiş ve Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe ile bir araya gelmişti.

24°
parçalı bulutlu