banner23

banner24

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar Almanya'da

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, 30’a yakın ülkenin savunma bakanının yer aldığı “Ukrayna'ya Yönelik Savunma ve Güvenlik İstişare Grup Toplantısı”na katılmak üzere Almanya'ya gitti.

GÜNDEM 26.04.2022, 14:48
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar Almanya'da

“Ukrayna'ya Yönelik Savunma ve Güvenlik İstişare Grup Toplantısı” 30'ya yakın ülkenin savunma bakanlarının katılımıyla başladı.

Ramstein Hava Üssü'nde düzenlenen toplantıya katılmak için Almanya'ya giden Bakan Akar, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Ramstein Türk Kıdemli Subayı Tuğgeneral Ömer Nafiz Gülmezoğlu ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Akar, Ramstein Türk Kıdemli Subaylığı Millî Destek Ünitesini ziyaret etti.

Daha sonra toplantının yapılacağı salona geçen Bakan Akar, toplantı öncesinde aralarında Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos, Tunus Savunma Bakanı Imed Memmich'un da bulunduğu bazı mevkidaşları ile ayaküstü sohbet etti.

ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin'in açılış konuşmasının ardından "Ukrayna'ya Yönelik Savunma ve Güvenlik İstişare Grup Toplantısı”nın birinci oturumu başladı.

banner34