banner23

banner26

banner24

banner25

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan Anneler Günü mesajı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, başta şehit ve gazilerin anneleri olmak üzere, şu anda karada, denizde ve havada zorlu arazi ve iklim şartlarında kahramanlık ve fedakârlıkla görev yapan askerlerin annelerinin Anneler Günü'nü kutladı.

GÜNDEM 08.05.2022, 12:02
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan Anneler Günü mesajı
banner34

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, yayınladığı yazılı açıklama ile başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm askerî personelin annelerinin Anneler Günü'nü kutladı.

Millî Savunma Bakanlığı'nın sayfasında yayınlanan kutlama mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Değerli Silah ve Mesai Arkadaşlarım,

Karşılıksız sevginin, sabır, şefkat, fedakârlık gibi insani değerlerin timsali ve ilk öğretmenimiz olan annelerin bu anlamlı gününü en içten duygularımla kutluyorum.

Anneler; hayata gözlerimizi açtığımız andan itibaren bizler için sıcak bir yuva, yaralarımıza merhem, dertlerimize derman, sığınacağımız güvenli bir limandır.

Hayatının her anını çocuklarına vakfeden saygıdeğer annelerimiz; engin hoşgörüsü, sevgi ve merhamet dolu yürekleriyle sağlıklı, huzurlu ve barış dolu bir toplum yaşantısının oluşmasında ve böylelikle güçlü bir toplum yapısının inşa edilmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Bizler, “ana gibi yar olmaz” diyen ve “cennetin anaların ayakları altında” olduğuna inanan bir kültürün mensuplarıyız. Bu nedenle en yüksek saygıyı ve en derin sevgiyi hak eden kıymetli anneler daima baş tacımızdır.  

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere, şu anda karada, denizde ve havada zorlu arazi ve iklim şartlarında kahramanlık ve fedakârlıkla görev yapan tüm silah ve mesai arkadaşlarımın kıymetli annelerine şükranlarımı sunuyorum.

Tüm annelerin “Anneler Günü”nü bir kez daha kutluyor; kendilerine sevdikleriyle birlikte sağlık ve mutluluk içerisinde huzur dolu bir ömür diliyor; ebediyete intikal etmiş tüm annelerimizi de saygı ve rahmetle anıyorum."

20°
açık