banner23

banner24

Mısır ve Cezayir'den Tunus Cumhurbaşkanı’na tam destek

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin pazar günü Cezayir Dışişleri Bakanı Ramtan Lamamra ile Tunus'taki siyasi kriz çerçevesinde Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'e tam destek konusunda anlaştığı bildirildi.

GÜNDEM 02.08.2021, 11:46
Mısır ve Cezayir'den Tunus Cumhurbaşkanı’na tam destek
banner46

Mısır ve Cezayir, Tunus konusunda iş birliğine devam ediyor.

Şarkul Avsat'ın haberine göre Mısır Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin pazar günü Cezayir Dışişleri Bakanı Ramtan Lamamra ile Tunus'taki siyasi kriz çerçevesinde Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'e tam destek konusunda anlaştığı bildirildi. 

Sisi ve Lamamra arasındaki görüşmenin ardından yapılan Mısır Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'e tam destek verilmesi ve Tunus'ta istikrarın sağlanması ve kardeş Tunus halkının yeteneklerini ve ülkelerinin güvenliğini koruyarak irade ve seçimlerini uygulayacak her şeye destek verilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.'' ifadeleri yer aldı.

Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, geçtiğimiz Pazar Başbakan Hişam el-Meşişi’yi görevden aldığını ve meclisin yetkilerini dondurduğu duyurmuştu.
 

banner34
22°
parçalı az bulutlu