banner23

banner26

banner24

banner25

MİT'ten Suriye'de kritik SİHA operasyonu

MİT'in Suriye'de SİHA ile gerçekleştirdiği operasyon sonucunda, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün önde gelen isimlerinden terörist Engin Karaaslan etkisiz hale getirildi.

GÜNDEM 28.09.2021, 12:21
MİT'ten Suriye'de kritik SİHA operasyonu
banner34

MİT tarafından Silahlı İnsansız Hava Aracı ile gerçekleştirilen operasyon ile terör tehdidine karşı savunma sanayii araçlarının etkin kullanımına bir örnek daha eklendi. 

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye'nin Kamışlı bölgesinde icra ettiği SİHA operasyonu ile terör örgütü PKK mensubu terörist Engin Karaaslan'ı etkisiz hale getirdi.

MİT'in söz konusu operasyon ile etkisiz hale getirdiği terörist Engin Karaaslan, Interpol tarafından kırmızı bülten ile aranıyordu.

MİT mensupları, Engin Karaaslan'ın Suriye'nin Kamışlı bölgesinde faaliyet gösterdiğini tespit etti. Ardından terörist Karaaslan, Kamışlı-Haseke ana yolundaki Eli Fero mevkisinde düzenlenen SİHA operasyonu ile etkisiz hale getirildi.

'Haydar Varto' kod adlı ve PKK'nın sözde Merkez Komite üyesi Engin Karaaslan'ın etkisiz hale getirilmesiyle bugüne kadar Suriye'de en üst düzey teröristin faaliyetlerine son verilmiş oldu. 

17°
açık