banner23

banner26

banner24

banner25

MSB: Bingöl’den kalkan askeri helikopterimiz kırıma uğradı

Milli Savunma Bakanlığı, Bingöl’den kalkan Cougar tipi helikopterin düşmesiyle 9 askerin şehit olduğunu ve 4 askerin ise enkazdan yaralı olarak kurtarıldığını açıkladı.

GÜNDEM 04.03.2021, 19:04
MSB: Bingöl’den kalkan askeri helikopterimiz kırıma uğradı
banner34

Milli Savunma Bakanlığı Bitlis'te Cougar tipi askeri bir helikopterin düştüğünü açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55'te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25'te irtibat kesilmiştir." bilgisi verildi.

Olay sonrasında hemen arama çalışmaları başlatılırken yapılan açıklamada ayrıca “Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9'unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir. Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Helikopter kazası sonucu şehit olan kahraman askerlerimize ALLAH'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağ olsun.

25°
açık