banner23

banner26

banner24

MSB'den terörle mücadele mesajı

Millî Savunma Bakanlığı, MİT ve TSK'nın ortaklaşa gerçekleştirdiği harekatta PKK’nın sözde Suriye genel sorumlusu "Sofi Nurettin" kod adlı teröristin saklandığı menfezde F-16'yla vurulduğu anın görüntülerini paylaştı. 

GÜNDEM 18.05.2021, 15:03
MSB'den terörle mücadele mesajı
banner34

Millî Savunma Bakanlığı resmî sosyal medya hesaplarından PKK’nın sözde Suriye genel sorumlusu “Sofi Nurettin” kod adlı teröristin saklandığı menfezde F-16'yla vurulduğu anın görüntülerini paylaştı. 

Millî Savunma Bakanlığı gün içinde yaptığı bir paylaşımda, teröristler için bir mesaj verileceğini açıklamıştı.

Bunun devamında yapılan açıklamalarda, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Millî İstihbarat Teşkilatı'nın müşterek bir şekilde gerçekleştirdiği operasyonda PKK’nın sözde Suriye genel sorumlusu “Sofi Nurettin” kod adlı teröristin saklandığı menfezde F-16'yla vurulduğu duyuruldu.

Millî Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamanın devamında, "INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan, 2015-2020 yılları arasında PKK/KCK-PYD/YPG’nin Suriye Genel Sorumlusu olan Sofi Nurettin kod adlı teröristin Irak’ın kuzeyine geçmesi; YPG/PYD’nin PKK/KCK terör örgütünün Suriye uzantısı olduğunu bir kez daha ortaya koydu." ifadelerine yer verildi.

Terörle mücadele konusunda kararlılığın altını çizen Millî Savunma Bakanlığı, "Terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG’nin üst düzey sorumlusunu sınır ötesinde başarılı bir operasyonla etkisiz hale getiren TSK ve MİT’in isimsiz kahramanlarını kutluyoruz. Ülkemizi ve asil milletimizi hedef alan hiçbir terör örgütü ve hiçbir terörist hesap vermekten kaçamayacaktır!" ifadeleri kullanıldı.

Yapılan operasyonun MİT ve TSK tarafından müşterek bir şekilde gerçekleştirilmiş olması kamuoyunun takdirini kazandı.

Görüntülerden anlıyoruz ki hedefin bulunduğu bölge, yerli İHA'larımız tarafından takip altına alınmış yine yerli İHA'larımızın yaptığı lazer işaretleme ile yerli LGK mühimmatı kullanılarak hedef etkisiz hale getirilmiş.

28°
açık