banner23

banner26

banner24

banner25

MSB'den Yunanistan'a Pontus tepkisi

Millî Savunma Bakanlığı, Yunanistan makamlarının 19 Mayıs'ta düzenlenen etkinliklerde ortaya attığı mesnetsiz iddialarını sert bir şekilde reddeden yazılı açıklamada bulundu.

GÜNDEM 19.05.2022, 16:19
MSB'den Yunanistan'a Pontus tepkisi
banner34

Yunanistan’da 19 Mayıs tarihinde düzenlenen bazı etkinlik ve açıklamalara yönelik Dışişleri Bakanlığı'ndan sonra Millî Savunma Bakanlığı'ndan da sert açıklamalar geldi.

Bakanlık'tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Her türlü akıl ve mantık doğrularını reddeden, tarihî gerçekliği görmezden gelerek çarpıtma çabalarını ısrarla sürdüren Yunanistan makamlarının “Pontus” iddialarını tamamıyla reddediyoruz. Bu mesnetsiz iddiaları ortaya atarak hem kendi halkına hem de tüm dünyaya karşı açıkça yalan söyleyen Yunan siyasilerin bu ahlaksız tavrını kınıyoruz.

Yunanistan geçmişe ait yüz karartıcı bir gerçeklik arıyorsa, vahşice Anadolu’yu istila ve işgale kalkışan atalarının kan donduran mezalimiyle yüzleşmelidir.

Çocuk, kadın, yaşlı demeden Anadolu’da barbarca katliam yapan Yunanlıların işlediği bu insanlık suçu Müttefik Devletler Tahkikat Komisyonu Raporu’nda yer almış ve Lozan Barış Antlaşması’yla da tespit edilerek, kayıt altına alınmıştır.

Her fırsatta Türkiye düşmanlığı gibi suni bir gündem oluşturmaya çalışanlar beyhude bir gayretin içindedirler, bu gerçek dışı söylemlerin Yunan halkına da zarar verdiğinin farkına varmalıdırlar..."

29°
açık