banner23

banner26

banner24

banner25

MSB, Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerinin vurulma anlarını paylaştı

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerinin etkili bir şekilde vurulduğunu bildirdi.

GÜNDEM 29.04.2021, 14:49
MSB, Irak'ın kuzeyindeki terör hedeflerinin vurulma anlarını paylaştı
banner34

Irak'ın kuzeyindeki terör hedefleri Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait unsurlar aracılığıyla etkili bir şekilde vurulmaya devam ediyor. 

Milli Savunma Bakanlığı resmî Twitter hesabından, "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarıyla Irak kuzeyindeki terör hedeflerini yerle bir etmeye devam ediyoruz. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar ile Kara Kuvvetlerimize ait ateş destek vasıtaları, tespit edilen terör hedeflerini etkili şekilde vuruyor." ifadeleri paylaşıldı. 

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmî internet sitesinde ise, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak kuzeyinde başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları kapsamında terör hedeflerini etki altına almaya devam ediyor. Kahraman Komandolarımız Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki zorlu arazi şartlarında operasyonlara devam ederken, keşif gözetleme vasıtalarımızla belirlenen hedefler de hem havadan hem de karadan etkili şekilde vuruluyor. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar ile Kara Kuvvetlerimize ait ateş destek vasıtaları teröristlerin inlerini yerle bir etmeyi sürdürüyor. Operasyonlar kapsamında bölgede etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 42’ye yükseldi. Operasyonlar planlandığı gibi devam ediyor." açıklamaları yer aldı.

  

21°
parçalı bulutlu