banner23

banner24

Muhsin Fahrizade suikastında yapay zekalı makineli tüfek kullanıldı

The New York Times gazetesi, İran'ın nükleer programının kritik isimlerinden Muhsin Fahrizade'nin ölümüne ilişkin yeni detaylar paylaştı.

GÜNDEM 21.09.2021, 14:24
Muhsin Fahrizade suikastında yapay zekalı makineli tüfek kullanıldı
banner46

Muhsin Fahrizade suikastıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Ortadoğu Haber'in verdiği bilgilere göre, İran'ın nükleer programının kilit isimlerinden biri olan Muhsin Fahrizade'nin öldürüldüğü suikasta ilişkin The New York Times (NYT) gazetesi yeni bilgilere ulaştı. The New York Times'in ortaya koyduğu habere göre, suikastta, dakikada 600 mermi atan ve yapay zekaya sahip robot bir makineli tüfek kullanıldı.

Muhsin Fahrizade'nin, 27 Kasım 2020'de Tahran yakınlarında 1.600 km uzaklıktaki bir lokasyondan, uydu aracılığıyla bir Mossad keskin nişancısı tarafından vurulduğu da ortaya atıldı.

Haber Global'in NYT’nin İsrailli, İranlı ve ABD’li yetkililere dayandırdığı haberine göre, Fahrizade’nin yolda 'U dönüşü' yapacağı güzegaha yüksek teknolojili kameraların bulunduğu bir araç ve robot katil tüfeğinin bulunduğu bir 'pick-up' araç yerleştirildi.

Haberin devamında kamera ve istihbarattan bilgi gelmesiyle keskin nişancının ateş etmesi arasındaki 1.6 saniyelik zamanı ayarlayabilmek için de yapay zeka teknolojisinden faydalanıldığı aktarıldı. Toplamda 15 el ateş edilen saldırıda Fahrizade'nin, burnu bile kanamayan eşinin kollarında hayatını kaybettiği ifade edildi.

banner34
16°
açık