banner23

banner26

banner24

banner25

Numan Kurtulmuş: 15 Temmuz başarılı olsaydı Türkiye işgale uğrardı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde düzenlenen programa katılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "15 Temmuz başarılı olsaydı bugün Türkiye, Allah muhafaza bölünmüş bir ülke olurdu." dedi.

GÜNDEM 16.07.2021, 10:17
Numan Kurtulmuş: 15 Temmuz başarılı olsaydı Türkiye işgale uğrardı
banner34

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde düzenlenen programa katılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz 2016'da yaşanan darbe girişimini değerlendirdi.

Kalabalığa seslenen Numan Kurtulmuş,"15 Temmuz’u unutmayacağız ve unutturmayacağız. Ömrümüz olduğu sürece kıyamete kadar, her 15 Temmuz’da bu millet bir araya gelecek, birliğine, dirliğine, milletine ve memleketine sahip çıkacak." dedi.

Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz'un şehadet duygusunun şahlandığı bir gün olduğunu ve şehitliğin sadece 251 kardeşimize nasip olduğunu dile getirdi. "15 Temmuz başarılı olsaydı bugün Türkiye, Allah muhafaza bölünmüş bir ülke olurdu. Bugün Türkiye’nin Suriye’den farkı kalmazdı." diyen Kurtulmuş, "Eğer 15 Temmuz başarılı olsaydı Türkiye yabancı güçler tarafından işgal bile edilebilirdi." şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

23°
parçalı bulutlu