banner23

banner24

Pacific Future Forum, HMS Prince of Wales'te gerçekleşiyor

İngiltere Kraliyet Donanması’nın en büyük ve gelişmiş uçak gemisi HMS Prince of Wales, teknoloji, siber güvenlik, iklim değişikliği, ticaret, uluslararası savunma, güvenlik ve Hint-Pasifik konularının görüşüldüğü ‘Pacific Future Forum’ zirvesine ev sahipliği yapıyor.

GÜNDEM 21.10.2021, 11:32
Pacific Future Forum, HMS Prince of Wales'te gerçekleşiyor

Daha önce düzenlenen Atlantik Forumlarının ardından bu yıl düzenlenen Pacific Future Forum, Doğu’ya ve İngiltere’nin Hint-Pasifik bölgesindeki varlığı ile katılımını arttırmak üzerine odaklanmış durumda.

İki günlük bu zirvede katılımcılar daha güçlü diplomatik ve ticarî bağların geliştirilmesi ile ortak refah ve bölgesel istikrarı desteklemek üzerine tartışıyorlar.

Etkinliğe katılan Birleşik Krallık Savunma Tedariğinden Sorumlu Devlet Bakanı Jeremy Quin;

“Pasifik Gelecek Forumu, ulusları bir araya getirmek, ittifakları güçlendirmek ve nasıl daha güçlü, daha birleşik bir dünya inşa ettiğimizi keşfetmek için ufuk açıcı bir andır. İki güne yayılan kilit konular arasında; COVID-19'un ekonomik artçı şoku ile iklim değişikliğini ele almak için yeni teknolojileri kullanmak ve Pasifik bölgesindeki savunma ve istihbarat ortaklıklarının önemi yer alıyor.”

İfadelerini kullandı.

60’tan fazla savunma, güvenlik, ticaret ve teknoloji uzmanının katıldığı PFF; BAE System, Güney Koreli Hanwha Defense, Microsoft, Lockeed Martin ve Raytheon Technologies gibi firmaların stratejik ortaklığında gerçekleşiyor.

Çevrimiçi katılımın da mümkün olduğu forum bugün (21.10.2021) son buluyor.

banner34