banner23

banner24

Pakistan İçişleri Bakanı'na terör suçlaması

Pakistan İçişleri Bakanı Rana Sanaullah hakkında teröre sebep olduğu ve devlet işlerine müdahale ettiği gerekçesiyle işlem başlatıldı.

GÜNDEM 26.08.2022, 12:35
Pakistan İçişleri Bakanı'na terör suçlaması

Pakistan'ın Pencap eyaletinin Gujrat şehrinde bir vatandaş, İçişleri Bakanı Sanaullah hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda bulunan Pakistan vatandaşı; Sanaullah'ın 15 Nisan 2021 ve 29 Ocak 2022 tarihlerinde Pencap'ta görevli polislerin çocuklarını öldürmekle tehdit ettiğini ve yargının işlemesine engel olacağını söylediğini gerekçe gösterdi.

İleri sürülen bu iddialardan sonra Sanaullah hakkında terör suçlaması ve devlet işlerine müdahaleden işlem başlatıldı. Söz konusu işlemde, Sanaullah’ın yaptığı açıklamalarla yargı, yetkililer, polis, bürokrasi ve ulus içerisinde korku ve teröre sebep olduğu gösterildi.

İleri sürülen bu iddialardan sonra Sanaullah'ın yakında gözaltına alınacağını söyleyen Pakistan Müslüman Ligi-Kaidi Azam Grubu'nun (PML-Q) üst düzey isimlerinden Munis Elahi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Rana Sanaullah İmran Han’a karşı sahte davalar başlattın. Şimdi Pakistan halkı sana karşı gerçek bir dava açtı." şeklinde dikkat çeken ifadelere yer verdi.

banner34