banner23

banner24

Pençe-Kilit bölgesinden acı haber

Millî Savunma Bakanlığı; Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, 11 Eylül 2022 tarihinde arama-tarama faaliyeti esnasında bölücü terör örgütü  mensupları ile çıkan çatışmada 4 askerin şehit olduğunu, 2 askerin de yaralandığını duyurdu.

GÜNDEM 12.09.2022, 10:59
Pençe-Kilit bölgesinden acı haber

Yurt içinde ve sınırda tek bir terörist kalmayıncaya kadar yapılan operasyonlar kesintisiz devam ediyor.

Hızla devam eden Pençe-Kilit Operasyonu'ndan bu sefer acı haber geldi.

Millî Savunma Bakanlığı; Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, 11 Eylül 2022 tarihinde arama-tarama faaliyeti esnasında bölücü terör örgütü  mensupları ile çıkan çatışmada 4 askerin şehit olduğunu duyurdu. Çıkan çatışmada 2 asker de yaralandı.

Bakanlık acı haberi resmî sitesi üzerinden duyurdu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, 11 Eylül 2022 tarihinde arama-tarama faaliyeti esnasında bölücü terör örgütü  mensupları ile çıkan çatışmada kahraman silah arkadaşlarımız P.Asb.Kd.Çvş. Gökhan Ağıl, P.Uzm.Çvş. Savaş Borlu, P.Uzm.Çvş. Harun Yıldırım ve P.Uzm.Çvş. Fatih Kalkan şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır.

Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.

Bölgede teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyonlar kaldığı yerden devam ediyor.
 

banner34