banner23

banner24

Pençe-Kilit Operasyonu ile çok sayıda silah imha edildi

Millî Savunma Bakanlığı, Mehmetçiğin Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde düzenlenen operasyonda teröristleri etkisiz hale getirdiğini ve teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmatı ele geçirdiğini açıkladı.

GÜNDEM 22.08.2022, 15:05
Pençe-Kilit Operasyonu ile çok sayıda silah imha edildi

Mehmetçik teröristlere nefes aldırmıyor.

Yurt içinde tek bir terörist kalmayıncaya kadar yapılan terörle mücadele operasyonlarında teröristler ve onlara ait çok sayıda silah ve mühimmat etkisiz hale getirildi.

Resim

Millî Savunma Bakanlığı, Mehmetçiğin Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristleri etkisiz hâle getirdiğini ve arama-tarama faaliyetleriyle tespit edilen silah ve mühimmatı imha ettiğini duyurdu.

Resim

Bakanlığın resmî Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, "Kahraman Mehmetçiklerimiz, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristleri etkisiz hâle getirirken arama-tarama faaliyetleriyle tespit ettiği teröristlere ait silah ve mühimmatı da imha ediyor." ifadelerine yer verildi.

Paylaşımda, imha edilen silahların neler olduğu da açıklandı. Buna göre; 2 adet AT-4 tanksavar silahı,  2.500 adet 7.62 mm PKMS makinalı tüfek mühimmatı,  13 adet anti-tank RPG-7 mühimmatı,  2 adet anti-personel RPG-7 mühimmatı ve 13 adet sevk fişeği ele geçirilerek imha edildi.

banner34