banner23

banner26

banner24

banner25

Pençe Kilit-Operasyonu'nda İsveç yapımı AT-4 tanksavar ele geçirildi

Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit edilen 5 kahraman Mehmetçiğin ardından düzenlenen yeni operasyonda bir grup terörist etkisiz hale getirilirken teröristlere ait yaşam alanlarında İsveç yapımı AT-4 tanksavarlar da dahil çok sayıda silah, mühimmat ve araç gereç ele geçirildi.

GÜNDEM 25.05.2022, 17:16
Pençe Kilit-Operasyonu'nda İsveç yapımı AT-4 tanksavar ele geçirildi
banner34

Teröristlerin 5 kahraman silah arkadaşımızı şehit ettiği hain saldırı sonrasında Pençe-Kilit bölgesindeki operasyonlar zorlu hava ve arazi şartlarına rağmen artarak devam ediyor.

Sıkıştırıldıkları mağarada “teslim ol” çağrılarına ateşle karşılık veren bir grup teröristi etkisiz hâle getiren Komandolarımız, bölgede başka mağaralar da tespit etti.

Alınan güvenlik önlemlerinin ardından teröristlerin tek tek inlerine giren Mehmetçik, mağaralarda teröristlerin saldırılarda kullandığı çok sayıda silah, mühimmat ve araç gereç ele geçirdi.

Öte yandan mağaralarda televizyonlar, uydu alıcıları, ısıtıcılar, jeneratörler ve yaşam malzemeleri de bulundu.

Odalara bölünen mağaralardan birinin çok katlı olduğu, merdivenle alt katlara erişim sağlandığı tespit edildi. Söz konusu mağaranın örgütün sözde yöneticileri tarafından kullanıldığı değerlendiriliyor.

Mağaralarda çeşitli çapta silah ve mühimmat ele geçirilirken bunların arasında İsveç yapımı AT-4 tanksavarlar da yer aldı.

29°
açık