banner23

banner31

banner24

Pençe Şimşek Harekâtı bölgesinde 3 asker şehit oldu

Millî Savunma Bakanlığı, Pençe Şimşek Harekâtı bölgesinde 15 Ağustos 2021 tarihinde teröristler tarafından yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu üç askerin şehit olduğunu, 2 askerin ise yaralandığını duyurdu.

GÜNDEM 16.08.2021, 12:12
Pençe Şimşek Harekâtı bölgesinde 3 asker şehit oldu

Pençe Şimşek Harekâtı kapsamında yürütülen sınır ötesi operasyonlarda acı veren bir gelişme yaşandı.

Pençe Şimşek Harekâtı bölgesinde 15 Ağustos 2021 tarihinde teröristler tarafından yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu kahraman 3 asker şehit oldu, 2 asker ise yaralandı. Yaralı askerler hızlı bir şekilde hastaneye kaldırılarak tedavi edilmeye başlandı.

Teröristlerin yaptığı EYP'li saldırı sonrası açıklama yapan Millî Savunma Bakanlığı, şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifa dileğinde bulundu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Pençe Şimşek Harekâtı bölgesinde 15 Ağustos 2021 tarihinde teröristler tarafından yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucunda üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılarak tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.

26°
açık