banner23

banner26

banner24

Polonya Silahlı Kuvvetleri İnovasyon Forumu Varşova'da açıldı

Polonya Savunma Bakanı Varşova’da ilk kez düzenlenen Polonya Silahlı Kuvvetleri İnovasyon Forumu 2021’in açılışını yaptı.

GÜNDEM 26.10.2021, 16:23
Polonya Silahlı Kuvvetleri İnovasyon Forumu Varşova'da açıldı
banner34

Forum’un açılış konuşmasını yapan Polonya Milli Savunma Bakanı Mariusz Błaszczak:

“Ulusal savunma yeteneklerinin kazanılması sürecinde bilimsel, araştırma ve geliştirme faaliyetleri kilit unsurlardan biridir. Bilimsel ve endüstriyel topluluğun teknolojik yeterliliklerini yükseltmek, Polonya Silahlı Kuvvetlerinin modernitesinin temelini oluşturur. Araştırma ve geliştirme çalışmalarının etkinliğini artırmak için bu süreci iki temel alanda kesin olarak hedeflemek gerekmektedir. Birincisi, Polonya ordusunun mevcut ihtiyaçlarını karşılayan çözümler için teknolojik destek, diğeri ise atılım olabilecek ve teknolojik bir avantaj oluşturabilecek alanlara yapılabilecek yatırımlardır.”

ifadelerini kullandı.

İlk defa gerçekleştirilen forumun amacı, Polonya Milli Savunma Bakanlığı'nın ordu, sanayi ve bilimi bütünleştirmeyi amaçlaması olarak belirtildi. Polonya Silahlı Kuvvetleri, akademik çevreler ve silah endüstrisi temsilcileri tarafından forum boyunca tartışılacak ana konular ise şöyle: Polonya Silahlı Kuvvetleri için yenilik, Avrupa Savunma Fonu, uzay ve uydu teknolojileri.

27°
açık