banner23

banner26

banner24

Rus istihbaratı, ABD ile daha çok veri akışı olması gerektiğini düşünüyor

Rus İstihbarat Şefi Sergey Narışkin, CIA ve SVR’nin (Rus Dış İstihbarat Servisi) arasındaki etkileşim hiçbir zaman kesilmese de bilgi akışının artırılması gerektiğini düşünüyor.

GÜNDEM 10.06.2021, 21:08
Rus istihbaratı, ABD ile daha çok veri akışı olması gerektiğini düşünüyor
banner34

Biden’in başkan seçilmesiyle birlikte, CIA’in başına getirdiği Joseph Burns ile yakın zamanda görüşmek istediğini belirten Narışkin, servisler arası etkileşimin daha da aktif olarak devam edeceği umudunda olduğunu kamuoyuyla paylaştı. 

TASS’ın haberine göre Narışkin, CIA ve SVR'nin öncelikle uluslararası terörle mücadele gibi konularla ilgili bilgi alışverişinde bulunduğunu ifade ederken, söz konusu etkileşimin farklı dönemlerde ve farklı yıllarda inişli çıkışlı bir seyri olsa da bir şekilde aktif kaldığının altını çizdi. Haberin devamında Rus İstihbarat Şefi'nin, ilişkilerin kişilere göre de önemli ölçüde değişebildiğine dikkat çektiği ifadesi yer alırken, 2017’de ABD istihbaratının 1 numaralı ismi Pompeo olduktan sonraki süreçte temasların ve iş birliğinin üst düzeyde olduğu ve karşılıklı telefon görüşmeleri ve ziyaretlerin arttığı belirtildi. 

Narışkin, Gina Haspel ile ise telefonda dahi görüşmediğini ifade etti.

22°
açık